Naši koně

Arielle

Je klisnička zvláštní hnědo-stříbrné barvy a velmi laskavého charakteru, nikdy nejde do střetu s člověkem a vždy se snaží vyhovět. V roce 2011 složila zkoušky tříletých klisen a je zapsána v Hlavní plemenné knize Českého teplokrevníka. Na jaře 2011 se zúčastnila soutěže skoku ve volnosti čtyřletých koní, kde předvedla krásný výkon a ani jednou nechybovala.
záznam v plemenné knize ČT
Dolus


Plnokrevný polský valach plný jiskry a energie, kterou se podařilo usměrnit ke vzájemné spolupráci. Dolus je vynikající všestranný spotovec.
Elba
Huculská kobylka „Elbička“ je spokojenou uživatelkou naší stáje. Užívá si klidu a individuální péče a moc ráda pracuje s dětmi.
Zitnas Panja

Německý sportovní poník. Sen všech dětí, které chtějí koníka na mazlení. Dokáže stát a nechat se mazlit, česat, leskovat, repelentovat, zaplétat, mazat neskutečně ráda a dlouho. Venku je moc hodná, i když třeba tráva ve větru nebo ptáček ji dokáží pořádně postrašit. Mimo mnoho dalších úspěchů je ministryně, vicemistryně České republiky a nyní držitelkou i čtvrtého místa v drezúře.
Miracle

Je malá rošťanda, která v roce 2011 složila zkoušky tříletých klisen, v kterých splnila podmínky pro zařazení do Hlavní plemenné knihy Slovenského teplokrevníka.

Mistery

Všestranná hnědka slovenského teplokrevníka, vždy ochotná pracovat a hlavně závodit. Dopomohla mnoha adeptům jezdectví v úspěšném vykonání zkoušek základního výcviku.
Se mnou úspěšně absolvovala mnoho soutěží všestrannosti, mimo jiné je vítězkou ve finále pětiletých nadějí v Humpolci. Dále se účastníme drezúrních soutěží na úrovni stupně „S“. Na parkurové závody nám nezbývá mnoho času, i přesto jsme se lehce proskákali do stupně „L“.
záznam v plemenné knize ČT
Seržant
Krásný mladý plnokrevný valach s anglickým původem. Neuvěřitelně milý, jezditelný a odvážný koník. Přesvědčuje v drezúrách i skokových disciplínách o svém obrovském potenciálu.

Dočasně u nás pobývají zejména z tréninkových účelů i další koně, o kterých zkusíme informace průběžně dodávat.

Bývalí koně v naší stáji:

Lanthano Ž
Neskutečně silný (kompaktní a ideálně nasvalený) sebevědomý kůň, který dokáže dát svou sílu pěkně najevo, což jeho jezdci občas velmi uvítají a občas odnesou (myšleno samozřejmě ve sportovním slova smyslu :-) . Nemá rád žádná zvířata, především valachy, kteří jsou na dohled, a klisny z něj mají také respekt. Jediná Mistery s razancí sobě vlastní dokáže Lanthana postavit „do latě“ Miluje lidi při ježdění i ošetřování.

Lanthano nám udělal hned na začátku sezóny velikou radost hladkým vítězstvím prvního letošního military a i nyní účastí na drezurních závodech, kde předvedl moc pěkný výkon.

Korina

Snová bílá klisna složité povahy, ale laskavého srdce, impozantní velikosti i vzhledu akceptuje povely své drobné velitelky, která na ní dosáhla v roce 2011 úspěšného složení zkoušek základního výcviku.
Se mnou klisna absolvuje drezúrní soutěže stupně „S“.

 

Laola
Plnokrevná klisna, laskavá, milá, která začátečníkům na lonži rozdává mnoho krásných chvil. V přírodě si však dokáže vzpomenout, že kdysi bývala koněm, který letěl s větrem o závod po dostihové dráze, což s přehledem potvrdila na military dráze ve Dvorečku, kterou s velkým nadhledem zvládla.
záznam v plemenné knize ČT
Lalinka nás po nedlouhé době, kdy odešla z naší stáje opustila již úplně.
Rinc Oiri
Paint horse, který je vždy připraven zblajznout cokoliv, s příjemným temperamentem a u kterého by nikdo neočekával plnoukrevnou maminku.